WIELKANOCNE TRADYCJE

15.04.2019r. spotkaliśmy się z Panią Pauliną – Mamusią Ali, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy opowiadania M. Strzałkowskiej pt. „Wielkanoc”, przy którym utrwaliliśmy znajomość tradycji związanymi ze świętami wielkanocnymi. Wspólnie z Mamusią Ali wykonaliśmy pisanki. Śpiewaliśmy piosenki o wielkanocnych zajączkach i kolorowych pisankach. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za wzbogacenie naszych wiadomości na temat Wielkanocy oraz zainspirowanie nas do kreatywnego działania.
„KIEDY KOGOŚ SIĘ LUBI,
GDY SIĘ O KIMŚ PAMIĘTA,
MIŁO DAĆ MU PISANKĘ
W UPOMINKU NA ŚWIĘTA.”

Skarpetkowe przygody mamy Franka

18 marca w poniedziałek po obiedzie ciszę poobiednią umiliła nam mama Franka czytając skarpetkową bajeczkę J. Bednarek ze zbioru „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek czterech prawych i sześciu lewych”. Pani Magda bawiła się z nami przy piosence „Maszeruje wiosna” i obserwowała jak grupa „Królików” dekoruje papierowe skarpety w szlaczki i wzory litero podobne. Pani Magdo – serdecznie dziękujemy i zapraszamy do czytania kolejnych skarpetkowych przygód.

Czytanie u „ Kubusiów Puchatków’’

5.04.2019r. spotkaliśmy się z Mamusią Michała R., żeby wspólnie świętować DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI. Pani Ola przeczytała nam bajeczne opowiadanie pt. „Herkules”. Przenieśliśmy się na górę Olimp, gdzie urodził się Herkules syn Zeusa. Prześledziliśmy przygody Herkulesa od dzieciństwa do dorosłości. Okazało się, że miał on ponadludzką siłę, ale również zaradność i żelazne nerwy. Dowiedzieliśmy się, że do dzisiaj Herkules jest stawiany za wzór. Chociaż nie mamy takiej siły jak on, to możemy rozwijać w sobie takie cechy jak wytrwałość, szybkość w działaniu oraz bohaterstwo i oddanie wobec przyjaciół. Zainspirowani przeczytaną opowieścią o mitycznym bohaterze narysowaliśmy to co zapamiętaliśmy. Bardzo dziękujemy Pani Oli za czas poświęcony nam na czytanie oraz wspólną zabawę.

W krainie lodu - czyta mama Gabrysi

W ramach akcji, Cała Polska czyta dzieciom " Maluszki odwiedziła mama Gabrysi Pani Ela i przeczytała bajkę pt. Kraina Lodu. Dzieci z uwagą słuchały o przygodach dwóch sióstr Elsy i Anny. Oprócz tego nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw w kole. Bardzo dziękujemy za Pani Eli za odwiedziny i mamy nadzieję, że to nieostatnie nasze spotkanie.

Czyta babcia Szymona - p. Danusia

Maluszki niedawno odwiedziła Babcia Szymona Pani Danusia. Przeczytała nam bajkę, którą sama dostała jako mała dziewczynka także mieliśmy swojego rodzaju powrót do przeszłości. Poznaliśmy historie Kozy Kłamczuchy, która często oszukiwała. Porozmawialiśmy na temat tego czy ładnie jest kłamać i jakie mogą być tego konsekwencje. Dzieci wiedziały, że oszukiwanie innych nie jest dobre i nie należy tego robić. Oprócz lekcji prawidłowego zachowania był również czas na dobrą zabawę, wspólne tańce i słodkie co nieco. Bardzo dziękujemy Pani Danusi za odwiedziny.

Czyta mama Sergiusz - Maluszki

Mieliśmy okazję ugościć w naszej grupie mamę Sergiusza, w nawiązaniu do dnia przyjaciela wysłuchaliśmy "Trzy małe świnki" oraz "Jaś i Małgosia". Przypomnieliśmy sobie że warto mięć przyjaciela, który zawsze pomoże w potrzebie. Dziękujemy za przybycie.