Maleństwa - czyta mama Monika

27.02.20 - Odwiedziła nas mama Oli - p. Monika. Przypomniała nam i pokazała ptaki które zimowały razem z nami, te które od nas odleciały do ciepłych krajów. Przypomnieliśmy również czym można karmić ptaki małe i te duże. Razem wyszliśmy do ogrodu zawiesić tzw. pyzy dla ptaków. Dziękujemy mamie Oli.

CZYTANIE U „KUBUSIÓW”

04.12.2019r. Pani Kamila – Mamusia Michała wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Pani przeczytała nam dwie książki: „Mikołajowy strój i „Magiczne Boże Narodzenie;. „Mikołajowy strój; to zabawna historia o tym, jak św. Mikołaj przygotowywał się do corocznej wyprawy. Na każdej stronie książki czekały na nas ukryte niespodzianki dotykowe. Książka „Magiczne Boże Narodzenie; pozwoliła nam odkryć magię świąt i zrozumieć w jaki sposób spełniają się dziecięce marzenia na całym świecie. Pani Kamila również chciała uszczęśliwić dzieci i podarowała nam duże pudło pełne książek. Bardzo ucieszyliśmy się z tego prezentu Serdecznie dziękujemy Mamusi Michałka za czas poświęcony na wspólne czytanie, zabawę z nami, za czekoladowe Mikołajki oraz za kolorowe, pięknie ilustrowane książki.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

OLIWIA I KOCUREK

Bohaterką opowiadania czytanego przez panią Monikę T. jest Oliwia, dziewczynka, która spędza wakacje u dziadków, na wsi. Niespodziewane spotkanie z czarnym kotem wprowadza ją w tajemniczy świat zwierząt i na zawsze odmieni jej życie. Bez przyjaźni smutny los bo przyjaźń jest najważniejsza… Dziękujemy pani Moniko za zimowy poranek z książką ( 27 lutego 2020r. ).

BABCIA ADY CZYTA KRÓLIKOM

05.12.2019r. Króliki odwiedziła Elza z Krainy Lodu, którą przyprowadziła pani Małgosia – babcia Ady. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy przygód ulubionej bohaterki dziecięcych bajek. Mimo że za oknem ziąb, kraina Elzy również do ciepłych nie należy, nam zrobiło się przyjemnie ciepło, a nawet
gorąco i z wypiekami na twarzy towarzyszyliśmy Elzie, Annie i Olafowi.
Dziękujemy pani Małgosiu i zapraszamy częściej.

WSPÓLNE CZYTANIE U „KUBUSIÓW”

17.12.2019r. spotkaliśmy się z Panią Sylwią – Mamusią Sergiusza w ramach Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc Bajek”. Mamusia Sergiusza przeczytała nam książkę pt. „101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda”. Dowiedzieliśmy się, że mały piesek marzył o tym, żeby jakoś wyróżnić się na tle swoich sióstr i braci. Kiedy mały dalmatyńczyk przypadkowo został rozdzielony za swoją rodziną okazało się, że ma szansę zostać bohaterem jak jego idol Gram. Nie zostawił przyjaciół w potrzebie i wyruszył im na ratunek. Ostatecznie okazało się, że jest cudownym psem i spełniło się jego marzenie o tym, by zagrać w filmie. Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za czas poświęcony na zabawę z nami oraz za rozwijanie naszych zainteresowań czytelniczych. Kochani Rodzice! Czytając nam książki sprawicie, że czujemy Waszą bliskość, ciepło, słyszymy Wasz głos oraz możemy przeżywać różne emocje.
„Czytanie jest dla głowy
Jak deser dla brzucha”

CZYTANIE U „KUBUSIÓW” i "MALUSZKÓW"

26.11.2019r. Pani Paulina – Mamusia Aleksego i Wicia przeczytała nam dwa opowiadania: „Alberta szuka miłości” A. Hebrock i I.Abedi oraz „Mgła” R. Piątkowskiej. Dowiedzieliśmy się, że wiosna to jest taka pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia: zwierzęta, rośliny i miłość. Okazało się, że Myszka Alberta nie musiała na siłę szukać miłości. To ona znalazła ją. A kiedy nadeszła, rozpoznała ją SERCEM w drugiej myszce. Poznaliśmy również nowe przygody Gangu Słodziaków. Kiedy nadciągnęła biała jak mleko mgła, dzielne Słodziaki stawiły jej czoła i przegoniły ją z lasu. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie – Mamusi Alusia i Wicia za wspólne czytanie oraz za czas poświęcony na zabawy z nami.

DZIECIOM WARTO CZYTAĆ KAŻDEGO DNIA.