CZYTA MAMA ZOSI

22.06.2017 r. kolejny raz odwiedziła nas pani Dorotka, mama Zosi. Poznaliśmy dalsze przygody niesfornej dziewczynki Maszy i niedźwiedzia cyrkowego. Dzisiejsza bajka nosiła tytuł:" W razie czego, dzwoń". Po bajce, pani Dorotka zaproponowała dzieciom zabawę z piłką: dziewczynki celowały do kosza, a chłopcy wkopywali piłkę jak do bramki. Zosia poczęstowała dzieci pysznymi lizakami. Dziękujemy pani Dorotce za piękne zajęcia.

BAJKI WIELKANOCNE

10.04.2017r. w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, pani Agnieszka Swoboda wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Przeczytała Królikom książeczki z  ilustrowanymi wierszami Urszuli Kozłowskiej. Utwory "Wielkanocna pisanka" i " Wielkanocny kurczaczek" wywoływały salwy śmiechu u wszystkich. W ten sposób, na wesoło, poznajemy tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Pani Agnieszko, za pełne radości chwile, za czas, przystanek i pochylenie się nad książką – bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!

KRÓLIKI SŁUCHAJĄ HISTORII O MAGICZNYM DRZEWIE

29.05.2017r.   Nasz kolega Filip uwielbia czytać ze swoimi rodzicami książki. Tę pasję zaszczepiła w nim jego mama, która będąc małą dziewczynką, przesiadywała często w bibliotece i czytała z takim zapałem, że panie bibliotekarki obawiały się, iż zabraknie dla niej książek, jak dalej będzie je tak "pochłaniać". Teraz pani Agnieszka nie narzeka na brak literatury, a raczej na to, iż zabraknie jej czasu, aby przeczytać wszystko to, co ciekawi ją oraz Filipa.
    A zainteresowania mają ogroooooomne! Pani Czerwińska ciekawie opowiadała nam o rytuale czytania książek w jej rodzinie. O tym, że dzięki Filipowi na nowo przeżywa przygody z dzieciństwa, czytając wraz z nim książki dla dzieci. Ostatnio w rodzinie państwa Czerwińskich pojawił się cykl książek Andrzeja Maleszki pt. "Magiczne drzewo". Pani Agnieszka wraz z Filipem wybrali dla nas część pt. "Świat Ogromnych" i zapoznali nas z jednym rozdziałem tej przezabawnej powieści. Jej bohaterami jest Budyń – gadający pies, który uwielbia kiełbaski czosnkowe, Idalia – dziewczynka obdarzona magiczną mocą oraz jej przyjaciele – dzieci takie jak my. Poznaliśmy początek historii, w której Idalia bardzo obawia się szkoły i nie chce do niej iść. Wymyśla przeróżne sposoby, aby odwlec moment przekroczenia szkolnego progu. W końcu, przyparta do muru, musi rozpocząć naukę, ale aby ją sobie ułatwić wyczarowuje:
1.    tormidron – latający tornister,
2.    pióro samopiszące, które samo poprawia błędy w sprawdzianach,
3.    płyn lubienia – dzięki któremu tego, kto się nim popsika wszyscy będą lubić,
4.    śniadaniówkę samozapełniaczkę, w której znajdziesz do jedzenia to, na co akurat masz ochotę,
5.    lustro autodestruktor.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się jakie przygody czekały na Idę w szkole, koniecznie musicie przeczytać dalszą część tej historii. Filip zapewnił nas, że jest ona bardzo wciągająca.
    Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za podzielenie się z nami swoją historią, za to, że w przystępny sposób opowiedziała nam jak ciekawie można spędzać czas z rodziną, bez korzystania z tabletów, telefonów i telewizji. A także za to, że towarzyszyła nam w zabawach ruchowych na Orliku, gdzie się wszyscy razem wybraliśmy!

NAJPIĘKNIEJSZE BAJKI O ZWIERZĘTACH

30.03.2017r. spotkaliśmy się z Mamusią Blanki w ramach naszej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Pani Magda pięknie przeczytała nam opowiadania pt. „Goście z cyrku”, „Nowa zabawka” i „Niesforny kaczorek Gapcio” z pięknie ilustrowanej książki „Najpiękniejsze bajki o zwierzętach”.
Dowiedzieliśmy się, że zwierzątka bawią się, urządzają gry i zawody zupełnie jak dzieci. Czasami przeżywają niebezpieczne przygody.
Podczas zabawy „Koncert na wiejskim podwórku” usprawnialiśmy narządy artykulacyjne naśladując głosy różnych zwierząt. Wspólnie z Mamusią Blanki świetnie bawiliśmy się przy znanych piosenkach o zwierzętach i o wiośnie.
Bawiliśmy się w szkołę wypełniając kartę pracy o zwierzętach. Za dobrze wykonane zadanie dostawaliśmy pieczątki.
Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie za zaprezentowanie zawodu nauczyciela oraz za rozwijanie naszych zainteresowań czytelniczych i przyrodniczych.

Na naszym podwórku jest bardzo wesoło,
Kurki gdaczą, kaczki kwaczą, piesek biega w koło.

Kwa, kwa, kwa, kwacze kaczka.
Ko, ko, ko – kurki w chórku.
Bardzo nam wesoło na naszym podwórku.

CZYTA MAMUSIA ZOSI

24.04.2017 r. 'Maleństwa" odwiedziła mamusia Zosi. Pani Dorotka przeczytała bajkę "Masza i kasza" z książeczki "Masza i Niedźwiedź". Poznaliśmy przyjaciół Maszy: zajączka, jeża, wiewiórki, wilki i oczywiście niedźwiadka. Bajka opowiadała o gotowaniu kaszy dla przyjaciół Maszy a tej kaszy był ogrom......Z książeczki "Gry i zabawy dla najmłodszych" poznawaliśmy kształty i przy okazji utrwalaliśmy nazwy figur geometrycznych. Dziękujemy mamusi Zosi za piękne zajęcia dla naszych maluszków.

NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE U „KUBUSIÓW PUCHATKÓW”

23.03.2017r. spotkaliśmy się z Mamusią Oliwiera – Panią Ewą w ramach naszej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Pani Ewa przeczytała nam ulubioną baśń Oliwiera pt: „Ołowiany żołnierzyk”.
Później Mamusia Oliwiera pięknie przeczytała nam jeszcze baśnie pt: „Brzydkie kaczątko” i „Mała Syrenka” z książki pt: „Najpiękniejsze baśnie”.
Następnie wszyscy maszerowaliśmy jak żołnierze, tańczyliśmy jak kaczuszki oraz śpiewaliśmy piosenki o wiośnie.
Zainspirowani pięknymi baśniami chętnie wykonaliśmy prace plastyczne pastelami wodnymi.
Bardzo dziękujemy Pani Ewie za czas poświęcony na zabawę z nami oraz za rozwijanie naszych zainteresowań czytelniczych i twórczych.
„To, co dziecko potrafi dziś przy pomocy dorosłego, jutro będzie umiało samo.”