CZYTAJĄ NAM UCZNIOWIE ZE SP NR 5

W piękną akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” , dzięki pomysłowi i inicjatywie pani pedagog Wandzie Hejna ze SP nr5 włączyły się uczennice tejże szkoły. Będą nas odwiedzać raz w tygodniu by nam… czytać!. W środę ( 6.12.2017r. ) Natalka Mazurak, nasza kochana absolwenta i jej koleżanka Marta Burdzińska z 6 klasy SP nr 5 przywędrowały by zabrać nas w świat literatury pięknej. Tygryski to już wielce zaawansowani słuchacze, dokonali wyboru sami. Oczywiście , książką do czytania stał się nasz grupowy bestseller „Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło”, Andrzeja Maleszki. A, jak przyjemnie się słuchało , widać na zdjęciach. Inicjatorce akcji gratulujemy pomysłu, naszym starszym koleżankom dziękujemy za zaangażowanie. Wiadomo… czym skorupka za młodu….

MAGICZNE DRZEWO

Nasz kolega Filip, uwielbia książki. Jeszcze czytają mu rodzice ,mamy nadzieję, że już wkrótce powie: od dziś czytam sam! Tymczasem wprowadził nas w scenerię niezwykłych zdarzeń przynosząc nam książki z serii „Magiczne Drzewo”. Część drugą mamy już prawie za sobą, część pierwsza czeka na swoją kolej bo można te opowieści czytać w dowolnej kolejności i to jest fajne. Co tak bardzo podoba nam się w tych opowieściach? Konwencja realistyczno-magiczna, dwa światy ten rzeczywisty i ten fantastyczny i oczywiście bohaterowie. Naszym ulubieńcem stał się pies Budyń, który porozumiewa się ludzkim głosem i to jak? Dziś ( 16.11.2017r. ), Filip zaprosił swoją mamę, która przeczytała nam fragment następnej z części serii „Magiczne Drzewo. Porwanie”. Oj podobało nam się i to jeszcze jak? Pani Agnieszko , pięknie pani czyta! Dziękujemy! i oczywiście mówimy Do Zobaczenia!

MALEŃSTWOM CZYTAJĄ MARTA I NATALIA ZE SP NR 5

6.12.2017 r. grupę Maleństw odwiedziły starsze koleżanki Marta i Natalia ze SP nr 5. Dziewczynki przeczytały maluszkom opowiadanie o Kici - Koci, która mówi :" dzień dobry". W ten sposób przypomnieliśmy sobie jak się witać i żegnać oraz inne zwroty grzecznościowe.
Dziękujemy za miłe spotkanie.

LEKARZ MIŚ

Najprzyjemniej czas płynie w miłym towarzystwie, zatem dziś w maluszkach gościem była Mama Leo, pani Kasia. Opowiadanie jakie poznaliśmy to "Lekarz miś", którego pomaganie w leczeniu nie miało końca. Jak i naszej zabawie przy piosence "Misie dwa". A na koniec słodkie misie ! Bardzo dziękujemy za wizytę!

MAMA ZUZI CZYTA KRÓLIKOM

16.11.2017r.   "Lekarz Miś" oraz "Kucharz Pepo" to bohaterowie książeczek Loreny Marin i Marife Gonzalez, które przeczytała nam mamusia Zuzi – pani Kasia. Z przyjemnością i zainteresowaniem słuchaliśmy przygód różnych zwierząt, które leczył doktor Miś. W zamian za jego cierpliwość i oddanie zwierzątka przygotowały dla niego niespodziankę – przyjęcie urodzinowe. Natomiast kucharz Pepe uświadomił nam, że najlepsze i najsmaczniejsze są potrawy i dania przygotowywane przez nasze mamy, te domowe, pyszne posiłki...
Dziękujemy pani Kasi Boewerdt, która zainaugurowała czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" w naszej grupie.