W krainie lodu - czyta mama Gabrysi

W ramach akcji, Cała Polska czyta dzieciom " Maluszki odwiedziła mama Gabrysi Pani Ela i przeczytała bajkę pt. Kraina Lodu. Dzieci z uwagą słuchały o przygodach dwóch sióstr Elsy i Anny. Oprócz tego nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw w kole. Bardzo dziękujemy za Pani Eli za odwiedziny i mamy nadzieję, że to nieostatnie nasze spotkanie.

KSIĄŻKI, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ

KSIĄŻKI, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ – KRÓLIKOM CZYTA MAMA FRANKA

08.11.2018r. Dziękujemy pani Magdzie, mamusi Franka, za to, że przedstawiła nam niesamowitego chłopca. Chłopca w naszym wieku, który miał odwagę przyznać się przed swoimi kolegami, że nie lubi się bić. Albert Anderson nigdy się nie bije, on po prostu od razu odchodzi albo się poddaje. Czy to znaczy, że Albert nie umie się bić? A może Albert po prostu jest słaby? Hmmm... Albert przyznał, że boi się bić z innymi. I to jest największą odwagą, przyznać się do czegoś, co inni uznają za słabość.
Książki Gunilli Bergstrom, o przygodach Alberta, cieszą się wielką popularnością, gdyż w bardzo przystępny i mądry sposób tłumaczą dziecięce emocje i zachowania. Dzieci rozpoznają w Albercie swoją radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Warto więc po nie sięgnąć, do czego zachęciła nas pani Magda.
Dzięki pani Magdzie nasza przedszkolna, grupowa biblioteczka powiększyła się o wiele ciekawych pozycji, po które będziemy systematycznie sięgać. Pani Magdo – serdecznie dziękujemy!!!

Czyta mama Sergiusz - Maluszki

Mieliśmy okazję ugościć w naszej grupie mamę Sergiusza, w nawiązaniu do dnia przyjaciela wysłuchaliśmy "Trzy małe świnki" oraz "Jaś i Małgosia". Przypomnieliśmy sobie że warto mięć przyjaciela, który zawsze pomoże w potrzebie. Dziękujemy za przybycie.

Czyta p. Monika dla Tygrysków - Dwaj Bracia

„Dwaj Bracia” (autor M. Jarocka) czyli niezwykła opowieść o Waligórze i Wyrwidębie, braciach, którzy dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom zabili strasznego smoka i poślubili królewskie córki. W porywającą, niezapomnianą podróż do świata fantazji i ludowych podań zaprosiła nas pani Monika G., goszcząca u Tygrysków w dniu 25.10.2018r. Pani Monice serdecznie dziękujemy za chwilę na czytanie i zapraszamy ponownie!

POLSKIE TRADYCJE –ANDRZEJKI

Pani Ewa K., mamusia Oliwiera zaprosiła nas do krainy andrzejkowych podań i legend ( 27.11.2018r. ). Dobrze jest znać nasze polskie tradycje. Legenda andrzejkowa bardzo nam się podobała, i choć od tamtych wydarzeń lat minęło wiele to nadal każdego roku z nocy 29 na 30 listopada gromadzimy się by wywróżyć sobie coś pięknego. W drugiej części spotkania z panią Ewą działaliśmy twórczo. Powstały zabawne i kolorowe duszki, będą dekoracją na naszej tygryskowej imprezie andrzejkowej. Pani Ewie, składamy serdeczne i czarowne podziękowania.

Królikom czyta mama Ola

21 września mama Hani zainaugurowała akcję Cała Polska Czyta Dzieciom w grupie "Królików" w nowym roku szkolnym.
Pani Ola zaczarowała przedszkolaki aktorsko deklamowanymi wierszami Jana Brzechwy oraz innych polskich poetów. W jej wykonaniu chora żaba niemal skakała po sali, samochwała stała przed nami jak żywa i wszyscy ruszyliśmy na pomoc w poszukiwaniu okularów pana Hilarego.
Spotkanie ze światem słowa pisanego zakończone zostało odczytaniem przez panią Olę legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Poruszając patriotyczne treści, utrwalając wizerunek naszego godła, nawiązaliśmy do 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Bardzo dziękujemy pani Oli za wizytę.