SPOTKANIE Z WALOŃCZYKAMI

11.10.2017 r. w czasie deszczu dzieci szukają przygód! A dokładniej na szlaku karkonoskich skrzatów w towarzystwie Walończyków. Duch gór okazał się łaskawy i obdarował brzeg fioletowymi kamykami. Dzieci okazały się świetnymi poszukiwaczami i odnalazły każdy jeden. Dziękujemy za dobrą zabawę.

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dzień Drzewa obchodzimy 10 października. Tego dnia mieliśmy szczęście gościć u siebie kogoś, kto o drzewach wie, wszystko. Pan Michał Orłowski, leśnik z Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie najpierw sprawdził i wzbogacił naszą wiedzę na temat lasu. Utrwaleniu tej wiedzy służyły piosenki, zagadki, wiersze i opowieści pana Michała. Wiemy i pamiętamy, że drzewa to naturalna ochrona przeciw pyłom, śmieciom i hałasem. Spotkanie z leśnikiem było też dobrym momentem na jesienny spacer. Tu, dopiero z całym rozmachem i wszystkimi zmysłami poczuliśmy las.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

13.10.2017 r. odbyły się w naszym przedszkolu występy "DZIECI - DZIECIOM", które to zapoczątkowały uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Pani dyrektor przywitała gości, pana burmistrza Mirosława Grafa, panią Agnieszkę Gwóżdź oraz dzieci i personel przedszkola. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając dowód, że już dużo potrafią.
Były pląsy, tańce,piosenki o przyjaźni oraz teatrzyk ekologiczny w wykonaniu starszych przedszkolaków. Po części artystycznej maluszki obiecały zgodnie się bawić w przedszkolu,
przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy " nowy"przedszkolak otrzymał dyplomik, kryształek oraz słodki upominek.

OWOCOWA SAŁATKA U KUBUSIÓW PUCHATKÓW

11.10.2017 r. u Kubusiów Puchatków odbyły się warsztaty kulinarne. Wspólnie z mamusią Zuzi- Panią Kasią oraz mamusią Martynki- Panią Moniką robiliśmy sałatkę owocową. Na naszym stole królowały mandarynki, winogrona, malinki i wiele innych, pysznych owoców. Dzieci z dużym zapałem siekały owoce i przerzucały je do wspólnej misy. Na koniec odbyła się oczywiście degustacja. Sałatka wyszła palce lizać. Bardzo dziękujemy za pomoc Pani Kasi i Pani Monice .