Wakacje, ahoj!

Lato ah to Ty, chociaż pogoda w kratkę nasze przedszkolaki wcale się nie nudzą. Miło mija im czas na wędrówkach, poznawaniu leśnych ścieżek, których w około przedszkola wiele. Maszerują z plecakiem w dalsze okolice, bo przecież ruch to zdrowie, a przyroda zachwyca. Nie tylko nad nogami pracują, ale ręce też pracują tworząc różne prace plastyczne i zabawki. Dni długie więc dzieci korzystają jak najdłużej.

ZŁOTA KOLEKCJA BAJEK

Nasza koleżanka Wiktoria zaprosiła swoją mamusię do czytania (10 marca 2020 r.). Z wielkiej kolekcji bajek wybrały dla nas dwie. Jedną dla chłopców i jedną dla dziewczynek. Okazało się, że bohaterowie z czytanych książeczek są Tygryskom doskonale znani i lubiani . Super! Książeczki zostały w naszej grupie, możemy je oglądać i nawet… uwaga!... czytać! Dziękujemy pani Aniu za czytanie!

Wycieczka na 4 stawy wędkarskie

Pogoda dopisała więc zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę. Chcieliśmy zobaczyć mamę kaczkę z malutkimi kaczuszkami więc wybór padł na cztery stawy wędkarskie na Białej Dolinie. I udało się. Mama kaczka ze swoimi maluszkami wygrzewała się w słońcu przy brzegu jednego stawu. My cichutko ją obserwowaliśmy. Potem krótki odpoczynek i lasem powrót do przedszkola. Fajnie było i ciekawie, bo mogliśmy obserwować przyrodę i integrować się z kolegami. Jeszcze tam zawiatmy.

WOLONTARIAT-WOLONTARIUSZ

Wolontariat – dobrowolna i świadoma pomoc, praca na rzecz innych, za którą nie utrzymuje się pieniędzy. Taką oto definicję wolontariatu przedstawiła pani Magdalena W. na zajęciach z Tygryskami ( 3 marca 2020r. ). Poznaliśmy cechy wolontariusza i jakże szeroką gamę jego działań na rzecz innych w tym również zwierząt. Pani Magda ma serce i duszę wolontariusza ,od dawna prowadzi działania na rzecz innych, robi to z pasją i zaraża tym nas i naszych rodziców. Dziękujmy!!! Dziękujemy pani Magdo i Do Zobaczenia!