KRÓLIKI DEKORUJĄ PIERNIKI

Króliki odwiedziła dzisiaj(13.12.2017 r.) mamusia Oliwiera. Bawiła się z nami przy piosence „Czy chudzi, czy grubi”, przeczytała nam piękna świąteczną bajkę. A potem już tylko to, na co nasze przedszkolaki czekały najbardziej, dekorowanie wczoraj upieczonych pierniczków. Pani Ala z Panią Ewą ukręciły lukier, oczywiście dzieci pomagały. Pędzelkami dzieci lukrowały gotowe ciasteczka. Potem było zdobienie cukrowymi posypkami. Próbowały, czy na pewno ten lukier jest słodki i czy posypka jest pyszna. Dziękujemy bardzo mamusi Oliwiera za czytanie bajki i wspólne ozdabianie bożonarodzeniowych pierniczków.

WIELKIE PIERNIKOWANIE U KUBUSIÓW PUCHATKÓW

Kubusie lubią małe co nieco, dlatego dziś (14.12.2017 r.)przygotowały świąteczne pierniczki, którymi podzielą się ze wszystkimi podczas przedszkolnych jasełek. Było wycinanie, wałkowanie, lukrowanie, ozdabianie i podjadanie. Dziękujemy mamusiom: Ady i Karola za słodkie doświadczenia.

ZABAWY NA ŚNIEGU

Zima, zima wiatr i zawierucha a my się śmiejemy od ucha do ucha. Zima do nas przyszła, więc zabawy nadszedł czas. 14.12.2017 r. Maluszki ulepiły bałwanka, w tę mroźną pogodę.

KRÓLIKI PIEKĄ PIERNIKI

Dzisiaj (12.12.2017 r.)był bardzo pracowity dzień. Razem z mamusią Michała, mamusią Damiana i mamusią Karoliny i Panią Alą dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, bowiem święta tuż, tuż.. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki i opaski. Był również czas na zabawę przy muzyce oczywiście razem z mamusiami. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy: sypały produkty, wałkowały ciasto, ale najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: renifery, gwiazdeczki, serduszka, choinki, dzwonki. Gotowe blaszki dzieci zaniosły do kuchni, tam pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po ciężkiej pracy dzieci mogły posłuchać bajki świątecznej, którą pięknie przeczytała mamusia Damianka. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce, Pani Ani, Pani Izie i Pani Ali za przyniesione produkty i pomoc „dzieciom przy robieniu pierniczków”.