Legoland

21.09.2018 r. - A to niespodzianka tak na koniec tygodnia w piątek po obiedzie czekała na dzieci z grupy „Królików” Pani Magda, mama Franka. Zapoznała się z dziećmi i rozmawiała z nimi na temat ich ulubionych zabaw, ćwiczyła razem z dziećmi przy „muzyczce gimnastyczce”. A tu nagle niespodzianka w sali dzieci znalazły ogromne pojemniki. W ogromnych pojemnikach były ogromne ilości przeróżnych elementów, kolorowych klocków, czyli mnóstwo niepozornych cegiełek, klocków mniejszych i większych, np.; płotków, okienek, ludzików, a nawet całych zestawów do konstruowania straży pożarnej, policji, ogrodu zoologicznego. Największym powodzeniem cieszyła się kolejka. Przy jej budowie potrzebni byli inżynierowie, konstruktorzy, sami specjaliści przecież trzeba zamknąć obwód, zbudować most, wiadukt, tunel, a nawet zmontować pociąg z mechanizmami zasilanymi baterią (Mama Franka zadbała również o baterie). Zdolne przedszkolaki dały radę. Brawo! Nadszedł czas na test, który przeprowadziła pomysłodawczyni zabawy w LEGOLAND - Pani Magda uruchomiła lokomotywę, ale była radość. Dzieci poprzez tak wspaniałą zabawę rozwijały swoje zdolności manualne, umiejętność logicznego myślenia, współpracę w grupie, a przede wszystkim kreatywność. Dziękujemy bardzo Frankowi, że podzielił się z dziećmi swoimi klockami. Dziękujemy Pani Magdzie za super zabawę, że zamieniła naszą salę w prawdziwy LEGOLAND.

Spotkanie z Panią Policjantką

19.09.2018 „Maleństwa” i „Kubusie Puchatki” spotkały się z Panią Policjantką.
Pani Małgosia zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz pokazała, jak obronić się przed psem. Na spacerze wokół przedszkola przedszkolaki wdrażały się do praktycznego stosowania zasad ruchu drogowego. Za ciekawe i pouczające spotkanie dzieci podziękowały Pani Policjantce piosenką o kolorowych światłach i laurką.

Dzień Przedszkolaka

Jak dzień przedszkolaka to zabawa, Maluszki bawiły się wspólnie z Kubusiami. Razem się tuliły jak to misie, razem odlatywali samolotem, odjeżdżali pociągiem i nawet autobusem. Aż trudno skończyć tak miłą zabawę. Nie obyło się bez słodkiego cukierka na koniec. Na zakończenie wspólnie wyszliśmy za przedszkole, uczcić dzień pięknym zdjęciem grupowym na tle Szrenicy.

Tygryski w Harrachovie

(12.09.2018r. ) Znów wędrujemy z naszymi czeskimi kolegami, leśnym zakątkiem gdzie spotkanie z bajkową postacią jest całkiem proste i uwierzcie niezwykle ekscytujące. Najpierw trzeba wypatrzyć Cypiska albo czarnego kotka, złotą kureczkę czy wesołego diabełka i gdy już nam się wydaje , że to koniec tego wypatrywania pojawia się , no …. błękitna Rusałeczka. I jest wesoło, zabawowo, i bardzo ale to bardzo sportowo. Bo żeby bawić się w lesie wcale nie trzeba specjalnych przyborów czy wyszukanych pomocy. Do pomysłu inspiruje sama natura ale do zabawy i śmiechu potrzebni są nasi przedszkolni rówieśnicy z Harrachova. Przyjaźń i współpraca z przedszkolem w Harrachovie ( Mastersko Skola MŚ Kaminek) trwa już 18 lat.Czujemy się u nich jak w naszym „Kryształku” , integrujemy się podczas wspólnego wędrowania i zabaw, poznajemy ich kulturę i podziwiamy krajobrazy. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Harrachova i miło nam, że od tylu już lat kontynuujemy przyjaźń przedszkolaków z Harrachova i Szklarskiej Poręby.