Mikołaj odwiedził grupę "Królików"

6 grudnia Mikołaj Święty rozdaje prezenty. I do nas też przybył, chyba samochodem i gdzie pomieścił wszystkie prezenty? Ważne, że był, niektórym pogroził paluszkiem, ale dzieci obiecały, że się poprawią. Więc spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO "ZORKI"

04.12.2018r. Nasze przedszkole stworzyło Program preorientacji zawodowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzenie działań związanych z preorientacją zawodową w przedszkolu reguluje m.in. ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Mówi ona, iż system oświaty powinien zapewnić przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i kierunku kształcenia już od najmłodszych lat. Wybór zawodu nie jest bowiem aktem jednorazowej decyzji, lecz procesem progresywnie rozwijającym się, co oznacza ciąg decyzji w życiu człowieka (stąd tak ważne jest włączenie działań o charakterze doradczym już na samym poczatku edukacji). W wieku przedszkolnym dzieci identyfikują się z głównymi postaciami w rodzinie. Poczatkowo dominuje na tym etapie fantazja i marzenia ukierunkowane na wybrane, zazwyczaj najbliższe dziecku zawody, a w miarę rosnącej partycypacji społecznej i poznawania rzeczywistości wzrasta znaczenie własnych zainteresowań i zdolności.

Św. Mikołaj u „Kubusiów Puchatków”

6.12.2018r. cieszyliśmy się, że odwiedził nas Św. Mikołaj. Długo na niego czekaliśmy. Św. Mikołajowi zaśpiewaliśmy piosenkę, zatańczyliśmy z nim w kole i w parach. Po wspólnych zabawach nasz gość obdarował nas prezentami, za które grzecznie podziękowaliśmy.
Serdecznie dziękujemy Św. Mikołajowi i jego pomocnikom za wspaniałe prezenty oraz dzień pełen radości i szczęścia J. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też nas odwiedzi najukochańszy święty z podarunkami.

Andrzejki w Maluszkach

W piątek 30.11.18 r. również Maluszki świętowały Andrzejki. Na samym początku poznaliśmy historie obchodów tego święta a także nauczyliśmy się magicznego zaklęcia aby nasze wróżby mogły się spełnić Dowiedzieliśmy się kim dzieci zostaną w przyszłości, jak będą miały na imię Ich drugie połówki a także kto z Nich pierwszy weźmie ślub Tradycyjnie na koniec nie obyło się bez lania wosku. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkości oraz za pomoc w organizacji.