Detektyw Andante na tropie dźwiękowych obrazów

14.03.19 - Jak co miesiąc odwiedziła nas Filharmonia Dolnośląska tym razem z opowieścią o detektywie Andante. Wspólnie wybraliśmy się w podróż muzyczną na poszukiwanie oznak wiosny. Detektywowi udało się je znaleźć, my wciąż ich szukamy w okolicy. Wiosna już za chwilę będzie u nas.

Teatrzyk o jeżyku, który nie chciał być jeżem

7 marca w naszym przedszkolu wystawiony został kukiełkowy teatrzyk "O jeżyku, który nie chciał być jeżem". Była to historia o jeżyku, który chciał być innym zwierzątkiem, myślał, że być kimś innym jest lepsze. Bajeczka w humorystyczny sposób przekazała dzieciom, że zawsze warto być tylko sobą. Naszym przedszkolakom bardzo podobało się przedstawienie, towarzyszyło im przy tym dużo pozytywnych emocji. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

Schronisko dla małych zwierząt - goście

W środę w naszym przedszkolu odwiedziły nas przesympatyczne Panie Anie ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Dzieci dzięki tej wizycie dowiedziały się czym zajmuje się schronisko oraz jak należy traktować zwierzęta. Uważnie słuchały, odpowiadały na pytania Pani Ani a także same zadawały pytania dotyczące zwierzaków. Oprócz rozmów były również wspólne śpiewy i zabawy w kole, którym uważnie przyglądał się Zgredek, podopieczny schroniska, który również nas odwiedził. Bardzo się cieszymy, że wspólnymi siłami udało się zebrać sporo karmy dla zwierząt, które dzieci przekazały naszym gościom. Dziękujemy Rodzicom, bo bez Was by się to nie udało.

Bieg Przedszkolaka 2019

Bieg Piastów to, także bieg dzieci. Byliśmy tam 24.02.19 r z trzydziestu osobową reprezentacją naszego przedszkola.Pokonanie 250 metrów na Polanie Jakuszyckiej nie sprawiło dzieciom trudności. Była to świetna okazja do poznani wspaniałej atmosfery Biegu Piastów. Zwycięzcami były wszystkie dzieci, które wystartowały, na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Bieg Piastów - dziękujemy!