IX Festyn hutnictwa szkła

11 maja 2019 roku odbył się Festyn hutnictwa szkła czyli działania z mieszkańcami i dla mieszkańców Szklarskiej Poręby. Wydarzenie dedykowane było wszystkim pokoleniom, dla których ważna jest zarówno historia, tradycja, jak i przyszłość naszego miasta.
Z uwagi na remont przedszkola na Osiedlu Huty wydarzenie odbyło się na terenie równie mocno związanym z hutnictwem czyli w okolicach „Leśnej Huty” Henryka i Małgorzaty Łubkowskich. Ich gościnność, działania prospołeczne zmierzające do kultywowania istotnych wartości, a przede wszystkim „wspieranie i promowanie działań ożywiających tradycje hutnicze w naszym mieście”, skutkowało przyznaniem Państwu Łubkowskim statuetki Kryształowego Anioła. To już trzecie takie wyróżnienie, poprzednie otrzymali ks. Bogusław Sawaryn i Roman Klimek.

UCZYMY DZIECI JAK ŻYĆ BEZ ŚMIECI

Wiosną obchodzimy Dzień Ziemi. Tygryski i Króliczki w tym dniu wzięły udział w sprzątaniu terenu w pobliżu szkoły. Teraz czas na podsumowanie czyli szóste z kolei warsztaty programu edukacyjnego „Przedszkolaku - przyroda Cię potrzebuje” prowadzone przez KPN ( 25 kwietnia 2019r. ). Celem głównym tych warsztatów była rozmowa o segregacji śmieci, o codziennej dbałości o otaczające nas środowisko i o ochronie przyrody w najwyższej formie, czyli o parkach narodowych.

GIPSOWE ŻABKI

W dniu 24.04.19 r. grupę Królików odwiedzili rodzice Janka F. - mama Agnieszka i tato Jan. Przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia plastyczne, malowanie gipsowych żabek. Wstępem do zajęć była bajka "O zaczarowanej żabce". Serdecznie dziękujemy za wizytę.

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANTKĄ

30.04.2019r. odwiedziła nas Pani Policjantka, która opowiedziała nam o tym co zrobić, gdy się zgubimy, np. w ZOO, w mieście, w sklepie, nad wodą… Pani Małgosia podkreślała, że bardzo ważne jest, żeby każde dziecko wiedziało jak się nazywa, znało swój adres zamieszkania oraz żeby wiedziało jak nazywają się jego rodzice i pamiętało numer telefonu do nich. Jeśli jesteśmy na wakacjach, to dziecko powinno wiedzieć, gdzie rodzina nocuje (nazwa i adres pensjonatu, hotelu). Pani Policjantka poinformowała nas, że każde dziecko powinno mieć podpisaną kurtkę lub nosić na ręce opaskę z imieniem, nazwiskiem, adresem oraz numerem telefonu do rodziców. DOROŚLI MUSZĄ OPIEKOWAĆ SIĘ DZIEĆMI!
Porozmawialiśmy również na temat bezpieczeństwa na drodze, jazdy na rowerkach i hulajnogach tylko pod opieką dorosłych. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę o małej żabce, która nie słuchała mamy. Pani Małgosia podkreśliła, że DZIECI MAJĄ SŁUCHAĆ TEGO CO POWIEDZĄ RODZICE. Poruszyliśmy również temat tego, że nie wolno otwierać drzwi OBCEMU i że dzieci nie mogą bez pytania wychodzić z mieszkania. Serdecznie dziękujemy Pani Policjantce za czas poświęcony na uświadomienie nam ważnych zasad bezpieczeństwa. Główna zasada to taka, że dzieci muszą słuchać poleceń Rodziców i Pań w przedszkolu.