Zakończenie i podsumowanie "Wędrujemy razem - Młody patriota"

Zakończenie Projektu "Wędrujmy razem" w Parku Ducha Gór przy Muzeum Dom Carla i Gerharta Hauptmannów.Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Ceremonia wręczenia „Gwiazd Szeryfów Praw Dziecka”

W 2019 r przypada wyjątkowa 30. Rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych: „Konwencja o prawach dziecka”. Przedszkole Samorządowe nr 2 KRYSZTAŁEK realizowało projekt edukacyjny UNICEF nawiązujący do tej rocznicy, pt.: „Szkoła z Prawami Dziecka”. W ramach projektu odbywały się zajęcia edukacyjne we wszystkich grupach, które miały na celu uświadamianie dzieciom ich praw oraz nauczenie ich zachowań, które pomogą w prawidłowym zareagowaniu na sytuacje, w których te prawa będą łamane (gdzie w razie potrzeby udać się po pomoc i co robić, gdy dziecko czuje że jego prawa są naruszane). Istotnym elementem projektu było promowanie pozytywnych wzorców do naśladowania i właśnie w ramach tego punktu dzieci mogły wskazać osoby, które według nich zasłużyły na miano lokalnego bohatera praw dziecka ( są to osoby społecznie zaangażowane w urozmaicenie zajęć dla dzieci, rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań, które niejednokrotnie okazywały serce i poświęcały swój czas dla najmłodszych…i dlatego właśnie zostały przez dzieci zapamiętane i wytypowane ). Szczere i bezstronne serduszka dzieci wskazały 5 przedstawicieli naszego miasta, którzy systematycznie współpracowali z przedszkolem przez ostatnie lata i są to: Janeczka Gerczak, Hania Szyl, Iwona Sinicka oraz Edyta i Maciej Gleń – w wyborze nie pomagali dorośli, więc tym
bardziej nominacje staja się ogromnym wyróżnieniem !

Bieg dla Blanki - Karpacz

Drugi Charytatywny Bieg Górski „Bieg dla Blanki 707m n.p.m.” to impreza sportowa, promocją zdrowego trybu życia, masą atrakcji dla małych i dużych oraz wspaniałymi trasami. Udział wzięła "ekipa" ze Szklarskiej Poręby, czyli z Przedszkola Samorządowego nr 2.

Pożegnanie Starszaków

Nadszedł czerwiec, a z nim pora na pożegnanie przedszkola (18 czerwca 2019r.). Tygryski,najstarsze, najdzielniejsze i najwspanialsze przedszkolaki żegnają się z nami i wyruszają w dalszą drogę. Przed nimi szkoła! My żegnamy je jak co roku uroczyście, rodzinnie i serdecznie. W tym dniu uroczystym pojawili się ich rodzice, zjawili się zaproszeni goście. Było wiele pięknych i mądrych słów na pożegnanie. Były prezenty i uściski . Życzymy im dobrej drogi, wielu sukcesów w szkole i nie mówimy Żegnajcie tylko Do Zobaczenia!!!