BAŁWANKOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy jest bałwanek. Dlatego wszystkie przedszkolaki świętowały Jego święto we wtorek 20.03.2018 r. Bawiliśmy się w bałwankowe zabawy w salach, liczyliśmy, rysowaliśmy bałwanki, słuchaliśmy bajek, nie zabrakło również piosenek o bałwanku. Ponieważ w tym roku  zima została z nami na dłużej mogliśmy w sposób wyjątkowy, bałwankowy bawić się w różne zabawy w ogrodzie przedszkolnym (oczywiście nie zapominając o lepieniu bałwanków). Spacerowaliśmy po lesie i w okolicy przedszkola, obserwowaliśmy ślady zwierzątek, jeździliśmy na saneczkach i malowaliśmy bałwankowe podobizny na balonikach . Teraz już w pełni czekamy na wiosnę.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SŁOŃCA

Międzynarodowy Dzień Słońca obchodziliśmy w naszym przedszkolu w piątek 16.03.2018 r.
Celem święta było upowszechnienie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na Ziemię. W słonecznych ubrankach świeciły nasze dzieci jak słoneczka. W przedszkolu od razu zrobiło się jaśniej, bo pogoda w ten dzień nie dopisała. Było zimno, pochmurno, wietrznie i padało.Przez cały dzień w każdej grupie wiekowej królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Dzieci wykonywały taniec słońca z szarfami, układały jego podobiznę, malowały, wycinały,bawiły się gazetami, które później zgniatały w słoneczne kule, słuchały słonecznych opowiadań. Podczas zabaw panowała słoneczna atmosfera a żółty kolor dodawał wszystkim energii

BABKA CYTRYNOWA – ZAJĘCIA KULINARNE

W oczekiwaniu na wiosnę kiedy to wszystko , rośnie i śpiewa i na dodatek święta wielkanocne tuz , tuż zabraliśmy się do pieczenia baki cytrynowej ( 19.03.2018r. ). Pan Marek Stodolski kucharz z zawodu i z zamiłowania przygotował specjalny przepis na babkę, a raczej dwie baki cytrynowe w wykonaniu 21 Tygrysów. Zajęcia kulinarne , wiadomo nie od dziś należą do jednych z tych ulubionych i najbardziej ekspresyjnych. Zatem wszystkie czynności związane z wykonaniem ciasta były wykonywane według instrukcji pana Michała. Kiedy ciasto powędrowało do piekarnika, my zabraliśmy się za przygotowanie lukru. Lukrowanie to zabawa na sto dwadzieścia fajerek, a podwieczorek z porcją babki o zapachu cytryny to naprawdę smakowite co nieco! Panu Markowi składamy słodkie podziękowania i zapraszamy ponownie!

KONCERT FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ

Zbliża się do nas wiosna, a z nią święta wielkanocne. A z Wielkanocą kojarzą nam się pisanki, kurczaczki, mazurek oraz wiele tradycji. Stąd przypomnienie o polskich tańcach narodowych, a także okazja do zatańczenia poloneza. O tym wszystkim przypomnieli nam muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w dniu 13.03.2018 r.