WARSZTATY W BUKOWCU

W ramach realizacji programu „Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich- Czyste Karkonosze” , zaproszono nas do udziału w warsztatach „Dolina pałaców i Ogrodów Kotliny jeleniogórskiej – park krajobrazowy w Bukowcu” ( 13 czerwca 2018r. ). Niestety ze względów na niekorzystną aurę, tematyka zajęć nie została zrealizowana. Nasz pobyt został ograniczony do wizyty w pałacu, zwiedzania oraz poznania jego historii. Odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne związane z przyrodą karkonoską. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać z przyrodą blisko, i poznać przykłady wyjątkowo pozytywnego związku człowieka z naturą. Tymczasem dziejemy za zaproszenie i zapewnione nam w czasie deszczu pałacowe atrakcje!

KUBUSIOWY WEHIKUŁ CZASU

15 czerwca Kubusiów odwiedziła pani Dorotka, mamusia Zosi. Dzieci poznały bajkę o "Śwince Peppie i wehikule czasu". Kubusie dowiedziały się czym jest ten wehikuł i wspólnie z mamą Zosi dzieci stworzyły swój, Kubusiowy wehikuł czasu. Schowały w nim różnego rodzaju gadżety dzisiejszych czasów, namalowały list i poszły schować go do lasu. Każde z dzieci brało udział w zakopywaniu magicznej skrzyneczki. Ku zaskoczeniu dzieci w drodze powrotnej odnaleźliśmy wehikuł czasu, który dawno temu ze swoją grupą ukryła pani Dorotka. Wyobrażacie sobie jakie było zdziwienie dzieci? W ten właśnie sposób mogliśmy cofnąć się do czasów dzieciństwa Kubusiowych rodziców i zobaczyć jak to kiedyś było. Bardzo dziękujemy pani Dorotce za kolejne bardzo ciekawe zajęcie.

MINI TYROLKA U SZYMONA

Nasz kolega Szymon ma swój własny, prywatny, zaczarowany ogród. Rosną tu stare , potężne drzewa. Drewniane kładeczki spokojnie ułożyły się nad szemrzącymi strumykami, hamaki zapraszają do odpoczynku, huśtawki do małpiego kołysania, skałki do wspinania, a rozłożyste krzaczyska do ukrycia się przed całym światem. Jest tu jeszcze lina do zjazdów. Zawieszona przez pana Marcina, tatę Szymona , okazała się niezwykłą atrakcją dla rozbrykanych ale i odważnych Tygrysków. Moglibyśmy tak na niej zjeżdżać choćby do pierwszych śniegów. Jest tu jeszcze pole do mini krykieta i gruba niczym pyton lina do przeciągania. Pani Ewelina, mamusia Szymona upiekła dla nas najpyszniejsze ciasto z jagodami, a babcia Szymona raczyła nas niezwykłymi opowieściami. Oj dobrze nam było w tym zaczarowanym ogrodzie ( 11.06.2018r. ) ! Za przygodę i niespodzianki oraz za gościnność , składamy wielkie podziękowania państwu Ewelinie i Marcinowi Gorayskim. Dziękujemy – rozbrykane Tygryski!

ZABAWY MALEŃSTW

Maleństwa intensywnie pracowały przy dekoracji kartonowego domku, który przyniosła mama Ali. Dzieci bardzo starały się, aby domek był bardzo kolorowy. Po wytężonej pracy domek złożyliśmy i dopiero zaczęła się zabawa. Dziękujemy mamusi Ali.