Dzień Babci i Dziadka

22.01.21 - „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci przygotowały występy dla swoich Babć i Dziadków by uczcić ich święto To była naprawdę wyjątkowa uroczystość , pełna uśmiechu, radości i dumy.

 

Teatrzyk Elf "Magiczne przygody Wojtusia"

11.01.2021 gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Elf z Legnicy z przedstawieniem pt:" Magiczne przygody Wojtusia". Żabka A-kuku opowiedziała bajkę o Wojtusiu, który nie lubił sprzątać, nie lubił się myć ale lubił grać na tablecie. Magiczne, leśne przygody przypomniały Wojtkowi o wielu fajnych rzeczach na świecie, które można robić np. dokarmiać zwierzęta i ptaki zimą, szanować przyrodę. Dziękujemy za piękną , ekologiczną bajkę i czekamy na jeszcze. 

KULIG

20.01.2021 r. “Tygryski” i “Kubusie Puchatki” były na kuligu. Podczas jazdy podziwialiśmy górskie krajobrazy i przyrodę w zimowej szacie.
Wielkim przeżyciem było dla nas spotkanie z końmi i ich opiekunami, którym serdecznie dziękujemy za mile spędzone chwile.
Po kuligu mieliśmy ognisko i pyszne kiełbaski oraz szalone zabawy na śniegu.

“Pędzi kulig.
Dzwonki dzwonią.
Rozwiały się grzywy koniom.
W białe zaspy,
w śnieżne góry.
Kulig pędzi!
Kulig! Kulig!”

Audycje umuzykalniające z Filharmonii Dolnośląskiej

21-22.12.20 - Jeszcze przed świętami dzieci miały okazję wysłuchać audycji nagranych przez muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Poznały brzmienie i wygląd altówki i wiolonczeli. W kolejnej audycji w świątecznej atmosferze wspólnie śpiewaliśmy kolędy z prowadzącą Joanna M.