Sprzedawcą być - Króliki

23.10.2020 do Królików zawitał gość. Odwiedziła nas mama Jagódki, Pani Asia i zapoznała dzieci z zawodem sprzedawcy. Oczywiście był sklep, a w nim produkty spożywcze i najważniejsze- kasa fiskalna, na której dzieci wybijały ceny za zakupiony ciasteczko. Dziękujemy mamusi Jagódki za super zabawę, słodycze oraz za wspólnie spędzony czas i zapraszamy jeszcze.

Pasowanie na Przedszkolaka

14.10 - Pasowanie na Przedszkolaka to dla Maleństwa ważny dzień. Najmłodsza grupa została pasowana i przyjęta do społeczności przedszkolnej. Był to dzień zabawy, radości i wspaniałych występów.

Święto Ziemniaka

21.10 - „Królików” i „Maleństw” Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne. Dzieci dowiedziały się skąd on pochodzi, co z niego można otrzymać i jak bardzo jest popularny. Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków. Podsumowaniem święta była zabawa plastyczno-techniczna stemplami z ziemniaków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę i koleżeńską postawę. Rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowanie ziemniaczanych stempli.

Dzień Chleba

16.10 - Okrągły, podłużny z chrupiącą skórką albo w formie płaskiego placka. Chleb niejedną ma formę i doczekał się nawet swojego święta. Z tej pkazji nasze Kubusie wykonały piękne chlebki. Dowiedziały się z jakich składników wypieka się chleb oraz zamieniły się w prawdziwych piekarzy.