HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH ORGANIZOWANYCH WSPÓLNIE DLA CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI PRZEDSZKOLNEJ, MIEJSKIEJ LUB REGIONALNEJ W ROKU 2019/2020

.

• 21-IX- Dzień Pieczonego Ziemniaka

W CIĄGU CAŁEGO ROKU

• "Magiczna moc bajek" - zapraszanie rodziców i osoby znane,
• Zabawy badawcze - 1 raz w miesiącu.
• Realizacja programu wychowania przedszkolnego

WYDAWNICTWO WSIP -"PLANETA DZIECI"- PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości” jest programem na tyle elastycznym, że można go modyfikować, dostosowując go do potrzeb i możliwości swojej grupy przedszkolnej. Autorka oparła program o teorię najwybitniejszych psychologów: Lwa Wygotskiego, Jean’a Piageta i Jerome’a S. Brunera. Program podkreśla istotę podmiotowego, indywidualnego podejścia do dziecka. W programie zaprezentowane jest holistyczne podejście do rozwoju dziecka. Autorka zwraca uwagę na fakt, że nauczyciel powinien z taką samą uwagą podchodzić do rozwoju fizycznego i umysłowego, jak i do społecznego i emocjonalnego. Program kładzie duży nacisk na wychowanie do wartości. Czasy, w których żyjemy, wymagają takiego nauczania, ponieważ w społeczeństwie istotne, uniwersalne wartości są coraz rzadziej przestrzegane, tracą na znaczeniu. W programie zostały podane przykładowe treści edukacyjne związane z wartościami, które warto zrealizować z dziećmi. Wymienione w przystępnej tabeli treści dotyczą m.in. takich wartości jak: szacunek dla drugiego człowieka, jego poglądów, tolerancja dla inności, przyjaźń, kreatywność, pracowitość, prawdomówność, dobre maniery, odwaga, miłość, mądrość, rodzina, współpraca.

Jego przeznaczeniem jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym zgodnie z wytycznymi aktualnej podstawy programowej i zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Program ma na celu wspieranie rozwoju dziecka i jego działalności poprzez:

fizyczny obszar rozwoju dziecka
emocjonalny rozwój dziecka