LETNIA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

22.06.2018r. Kto z nas nie lubi lata? Któż nie czeka na wakacje, na letnie, słoneczne dni? Na luz, labę i relaks? Żeby uczcić lato, które do nas przyszło i postraszyło nas trochę deszczową pogodą, zorganizowaliśmy Letnią Olimpiadę Przedszkolaka. Po koniecznej w tym chłodnym dniu rozgrzewce i odpaleniu "olimpijskiego ognia" każdy przedszkolak zmierzył się z dziewięcioma przygotowanymi dyscyplinami. Był slalom hokejowy, rzut do kosza, bieg przez płotki, toczenie kuli, skok w dal, strzał na bramkę, rzut do celu, sprint oraz tor przeszkód. Po wzięciu udziału w tych dyscyplinach, wszystkim zrobiło się gorąco i nikt nie pamiętał o pochmurnym niebie.
Każdy uczestnik olimpiady został nagrodzony drobnym upominkiem.
NIECH ŻYJE LATO!!! NIECH ŻYJĄ WAKACJE!!!

MISTRZOWSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się już za chwilkę bo 14 czerwca w Rosji. Pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej „Kryształek 2018” za nami ( 5.06.2018r. ) . Oj działo się naprawdę wiele!. Było uroczyste rozpoczęcie z muzyką, podskokami, wiwatami, okrzykami oraz tańcem. Było emocjonujące losowanie. Cztery drużyny zawodników z liderem na przedzie. Slalomy giganty z piłką w tle . Quiz wiedzy o drużynach świata i piłkarskich gwiazdach. Układanki puzzlowe z idolami piłki nożnej. Emocje sięgały zenitu ale wiedza i umiejętności Tygrysków są potężne. Wreszcie rozgrywki piłkarskie! Półfinały i finały. Mecze niezwykle zacięte , strategia perfekcyjna, współpraca na boisku godna Tygrysków. Byli sami zwycięzcy bo nasze I Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to przede wszystkim zabawa! Były nagrody, prezenty, piłkarskie gadżety oraz smakowity tort. Inicjatorkami tego piłkarskiego happeningu były nasze super mamy, panie Marta Olas, Agnieszka Swoboda oraz Aneta Żywicka- Hołownia. A, wspomagali ich rodzice Oskara, państwo Gulda. Kochani Rodzice jesteście wspaniali! Jak zabawa w piłkę nożną to tylko z Wami! Dziękujemy!

ZAWODY ROWEROWE

16 czerwca odbyły się kolejny raz zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży na terenie dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę. Nasi mali sportowcy z przedszkola również brali w nich udział. Spisali się na medal. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody w poszczególnych grupach wiekowych. Gratulujemy przedszkolakom.

„WRÓBELEK 2018”- TURNIEJ PIŁKARSKI

Tegoroczny Turniej Piłkarski „Wróbelek 2018” za nami( 19.05.2018r. ). Jego przebieg był mocno żywiołowy, a chwilami i niezwykle dramatyczny. Wiadomo, gdzie piłka nożna tam emocje górą. W rozgrywkach 2018 brało udział aż pięć drużyn. „ Drużynę Wlastimila” reprezentowali uczniowie klasy I ze SP nr 5. Warto tu nadmienić, że to nasi ubiegłoroczni absolwenci. SP nr 1 wystawiła aż trzy drużyny , w tym urocze „Krasnoludki” , z oddziału przedszkolnego oraz „Odkrywcy” i Złote Chomiki” reprezentanci obu klas pierwszych. Tu także dostrzegliśmy wielu z naszych kolegów. I wreszcie nasi chłopcy czyli „ Ogniste Jastrzębie”. Mecze odbywały się na boisku „Orlika” przy SP nr 1 pod czujnym i sprawiedliwym okiem dwóch sędziów. Piłka poszła w ruch, nasze „Ogniste Jastrzębie” poszły jak burza. Z meczu na mecz dostawali skrzydeł i pokonali przeciwników w mistrzowskim stylu. Pucharu nie oddaliśmy, pozostał w naszych przedszkolnych rękach już po raz drugi z rzędu! Królem strzelców został nasz kolega Borys Piotrowski , Gratulujemy! Ogniste Jastrzębie pękały z dumy , a my rzecz jasna z nimi!!! . A, oto nasi skrzydlaci mistrzowie : Hania Gadawska, Borys Piotrowski, Janek Swoboda, Mateusz Olas, Aleksander Hołownia, Michał Nowosielski i Daniel Purzyński. Dziękujemy im głośnym hip, hip, huuuuuuuuuuuura!!!