HU HU HA, NASZA ZIMA ZŁA

5.03.2018 Zima jeszcze nie powiedziała "do widzenia", a my – Króliki – rozochoceni ubiegłotygodniowym wyjściem na sanki, postanowiliśmy ruszyć na naszą górkę ponownie. Tym razem każdy z nas zabrał swoje saneczki, aby nie czekać już tak długo w kolejce i.... dalej z górki na pazurki! Jak zwykle bawiliśmy się świetnie i żadna pogoda nie jest nam straszna, aby korzystać z ruchu na świeżym powietrzu.

BIEG PRZEDSZKOLAKA

W niedzielę 25.02.2018 r. w Jakuszycach odbył się już kolejny raz Bieg Przedszkolaka. C oż to były za zawody. Dzieci wraz z rodzicami spotkały się na Polanie Jakuszyckiej, aby sprawdzić swoje siły na nartach. Pogoda była bardzo mroźna, ale panująca atmosfera okazała się gorąca. Wspaniale radziły sobie nasze przedszkolaki. Nie straszne im były upadki, biegły do przodu niczym burza. Na mecie na każdego czekał medal, a także drobny upominek i coś na ząbek. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę. Rodzicom za zaangażowanie i już nie możemy doczekać się następnego biegu.

ZIMA LUBI DZIECI NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!

Króliki bardzo lubią ruch, bardzo lubią skakać, biegać i dokazywać. Lubią być razem. I żadna pogoda im nie straszna. Trzy dni, które musieliśmy spędzić w sali z powodu mrozów, bardzo nam się dłużyły. Dlatego jak tylko było można – hop! I na dwór.
Znaleźliśmy fajne miejsce do bezpiecznej zabawy. Górka, choć stroma, jednak bezpieczna. A że śniegu trochę mało, to nieważne! Sanki i zabawa była przednia. Przy okazji takich zabaw uczymy się wielu rzeczy. Na przykład cierpliwości, gdy czekamy na swoją swoją kolej. Bezpieczeństwa, podchodząc pod górkę w wyznaczonym miejscu. Szacowania odległości, kto dalej zjechał. Liczenia, kiedy w końcu przyjdzie moja kolej, ile osób przede mną. Wszak zabawa to najlepszy czas na naukę! A że przy tym zdrowo – to jeszcze fajniej!

ZIMOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

25.01.2018r. Zima za bardzo nas nie rozpieszcza, śniegu jak na lekarstwo, pojawia się on na krótko i znika pozostawiając kałuże i przemoczone skarpety, ale my potrafimy wykorzystać każdą okazję, aby skorzystać z uroków, jakie daje nam możliwość mieszkania w Szklarskiej Porębie. Wszak jest to zimowa stolica Karkonoszy.
W tym roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbywają się co cztery lata, będą w Pjongczangu. U nas Zimowa Olimpiada odbywa się co roku. Tak więc korzystając ze sprzyjającej pogody, po krótkiej rozgrzewce ciała i umysłu, ruszyliśmy na polanę pod lasem /na której śniegu było pod dostatkiem/, aby zmierzyć się z zimowymi konkurencjami. Każdy brał udział w skoku w dal – do zaspy, rzutem śnieżką do celu, wyścigach saneczek, toczeniu kuli, skoku przez zaspę, dźwiganiu kuli – na łopacie, slalomie gigancie oraz hokeju na śniegu. Nasze dyscypliny przygotowane zostały z przymrużeniem oka, tak więc humory nam dopisywały, a to jest najważniejsze, żeby się świetnie bawić. Pokonywaliśmy śnieżne zaspy i własne słabości, daliśmy sobie radę ze śniegiem w butach i wszystkimi zadaniami, wszyscy więc jesteśmy Zwycięzcami! A w nagrodę każdy Zwycięzca otrzymał Śnieżne Jajo Niespodziankę! Super!