MISTRZOWSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się już za chwilkę bo 14 czerwca w Rosji. Pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej „Kryształek 2018” za nami ( 5.06.2018r. ) . Oj działo się naprawdę wiele!. Było uroczyste rozpoczęcie z muzyką, podskokami, wiwatami, okrzykami oraz tańcem. Było emocjonujące losowanie. Cztery drużyny zawodników z liderem na przedzie. Slalomy giganty z piłką w tle . Quiz wiedzy o drużynach świata i piłkarskich gwiazdach. Układanki puzzlowe z idolami piłki nożnej. Emocje sięgały zenitu ale wiedza i umiejętności Tygrysków są potężne. Wreszcie rozgrywki piłkarskie! Półfinały i finały. Mecze niezwykle zacięte , strategia perfekcyjna, współpraca na boisku godna Tygrysków. Byli sami zwycięzcy bo nasze I Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to przede wszystkim zabawa! Były nagrody, prezenty, piłkarskie gadżety oraz smakowity tort. Inicjatorkami tego piłkarskiego happeningu były nasze super mamy, panie Marta Olas, Agnieszka Swoboda oraz Aneta Żywicka- Hołownia. A, wspomagali ich rodzice Oskara, państwo Gulda. Kochani Rodzice jesteście wspaniali! Jak zabawa w piłkę nożną to tylko z Wami! Dziękujemy!

WIOSENNE WYŚCIGI KUBUSIÓW I KRÓLIKÓW

25.04.2018r Boisko i plac zabaw przy Orliku to jedno z ulubionych miejsc zabaw przedszkolaków. Chodzimy tam równie chętnie, jak do lasu. Zawsze bawimy się w jakąś grę zespołową, zbijanego, piłkę nożną, rybki, ringo, a potem mamy czas na "fiku miku na orliku", czyli swobodne zabawy ruchowe z kolegami.
Tym razem opiekun Orlika – pani Magda Jukniewicz, zaprosiła nas do rozpoczęcia sezonu wiosennego i przygotowała dla dwóch grup wyścigi rzędów. Kubusie pomieszały się z Królikami i z zapałem przystąpiły do konkurencji. Pani Magda sędziowała i pilnowała, żeby każdy dokładnie wykonywał zadania. A my staraliśmy się jak najszybciej i jak najdokładniej się z nich wywiązać. Konkurencje oceniane były punktami, które później zadecydowały o miejcu drużyny. Dla nas jednak wszyscy byli wygrani, gdyż wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Dziękujemy pani Magdzie za zorganizowanie super wyścigów oraz za zaproszenie nas do dalszej zabawy. Pani Magda bowiem zaproponowała, że w każdą środę przygotuje dla na coś fajnego. Super! Już nie możemy się doczekać!

„WRÓBELEK 2018”- TURNIEJ PIŁKARSKI

Tegoroczny Turniej Piłkarski „Wróbelek 2018” za nami( 19.05.2018r. ). Jego przebieg był mocno żywiołowy, a chwilami i niezwykle dramatyczny. Wiadomo, gdzie piłka nożna tam emocje górą. W rozgrywkach 2018 brało udział aż pięć drużyn. „ Drużynę Wlastimila” reprezentowali uczniowie klasy I ze SP nr 5. Warto tu nadmienić, że to nasi ubiegłoroczni absolwenci. SP nr 1 wystawiła aż trzy drużyny , w tym urocze „Krasnoludki” , z oddziału przedszkolnego oraz „Odkrywcy” i Złote Chomiki” reprezentanci obu klas pierwszych. Tu także dostrzegliśmy wielu z naszych kolegów. I wreszcie nasi chłopcy czyli „ Ogniste Jastrzębie”. Mecze odbywały się na boisku „Orlika” przy SP nr 1 pod czujnym i sprawiedliwym okiem dwóch sędziów. Piłka poszła w ruch, nasze „Ogniste Jastrzębie” poszły jak burza. Z meczu na mecz dostawali skrzydeł i pokonali przeciwników w mistrzowskim stylu. Pucharu nie oddaliśmy, pozostał w naszych przedszkolnych rękach już po raz drugi z rzędu! Królem strzelców został nasz kolega Borys Piotrowski , Gratulujemy! Ogniste Jastrzębie pękały z dumy , a my rzecz jasna z nimi!!! . A, oto nasi skrzydlaci mistrzowie : Hania Gadawska, Borys Piotrowski, Janek Swoboda, Mateusz Olas, Aleksander Hołownia, Michał Nowosielski i Daniel Purzyński. Dziękujemy im głośnym hip, hip, huuuuuuuuuuuura!!!

HU HU HA, NASZA ZIMA ZŁA

5.03.2018 Zima jeszcze nie powiedziała "do widzenia", a my – Króliki – rozochoceni ubiegłotygodniowym wyjściem na sanki, postanowiliśmy ruszyć na naszą górkę ponownie. Tym razem każdy z nas zabrał swoje saneczki, aby nie czekać już tak długo w kolejce i.... dalej z górki na pazurki! Jak zwykle bawiliśmy się świetnie i żadna pogoda nie jest nam straszna, aby korzystać z ruchu na świeżym powietrzu.