JESIENNA ROZRUSZANKA TYGRYSKÓW I KRÓLIKÓW

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Wiedząc o tym, skorzystaliśmy z zaproszenia pani Magdy Jukniewicz i 4.10.2017 r. wybraliśmy się na boisko "Orlik" na Białej Dolinie, którego pani Magda jest gospodarzem. Przygotowała ona dla nas wyścigi rzędów z atrakcyjnymi konkurencjami. Mimo chłodnej pogody, nam było bardzo ciepło, a czasami nawet wręcz gorąco od wrażeń i emocji.
Takie zabawy z elementem rywalizacji uczą nas godnie konkurować oraz dzielnie znosić porażkę. Rozwijają naszą sprawność i kondycję fizyczną. Ale przede wszystkim dostarczają wszystkim wiele, wiele radości.
Bardzo dziękujemy pani Magdzie za profesjonalne przeprowadzenie zawodów dla przedszkolaków oraz za ponowne zaproszenie, z którego na pewno skorzystamy.

KRÓLIKI NA KORTACH U PANA ROMANA

29.09.2017r. Gry, zabawy, wyścigi, ćwiczenia, czyli ruch pod każdą postacią, to jest to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej. Ruch sprzyja bowiem ogólnemu rozwojowi dziecka. Dlatego w naszym przedszkolu organizuje się bardzo dużo różnorodnych zajęć ruchowych.
W piątek grupa "Króliczków" odwiedziła Korty Tenisowe na Białej Dolinie. Pan Roman - gospodarz terenu - od dawna zaprasza najstarsze grupy do siebie. Przeważnie odwiedzają go Tygryski, tym razem jednak i nam się udało. Większość z nas po raz pierwszy miała do czynienia ze sportem Agnieszki Radwańskiej, ale wszyscy świetnie sobie radzili. Taka forma ruchu doskonale rozwija koncentrację i daje dużo frajdy. Pan Roman był z nas bardzo zadowolony, powiedział, że widzi w dzieciach duuuuuży potencjał. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze odwiedzić Pana Romana i poćwiczyć grę w tenisa. Być może dla kogaś z nas będzie to pierwszy krok w stronę Wimbledonu!
Panie Romanie, bardzo dziękujemy!!!

KORTY TENISOWE „BIAŁA DOLINA”

Korty Tenisowe „Biała Dolina” goszczą nas u siebie od wielu już lat . Korzystamy zatem z tego zaproszenia w okresie letnio-jesiennym i wiosną, zawsze, w poniedziałki przy sprzyjającej pogodzie (2.10.2017r. ) . Nauka tenisa poprzez zabawę to forma dla nas jak najbardziej odpowiednia i atrakcyjna. Warto tu podkreślić, że gra w tenisa między innymi pozytywnie wpływa na zdrowie, dobre samopoczucie i piękną sylwetkę. Przy wielkiej cierpliwości pana Romana poznajemy podstawowe tajniki gry w tenisa oraz co ważne uczymy się etykiety sportowej . W przyszłości, kto wie? może dołączymy do grona graczy tenisowych. Dziękujemy panu Romanowi Klimkowi za promowanie wśród przedszkolaków tej wybitnej dyscypliny.

ZABAWY RUCHOWE

9.09.2017 r. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy "na sportowo". Po śniadaniu, czekając, aż przestanie padać deszcz bawiliśmy się przy muzyce. Ćwiczyliśmy w parach ze starszymi kolegami, bawiliśmy się woreczkami. Śmiechu było co niemiara, bo te woreczki nie chciały nas słuchać i ciągle nam uciekały.