PARAPETOWE OGRÓDKI KRÓLIKÓW

23.03.2018r Pobudka! Pobudka! Czas wracać do ogródka.
Pobudka! Pobudka! Na grządki wracać czas!
Tak Króliki śpiewają od jakiegoś czasu, przywołując wiosnę. Za oknami zima nie daje za wygraną, śniegiem jeszcze sypie, mrozem szczypie i wiatrem mrozi. A my zimie na przekór, szukamy oznak wiosny. A skoro jej jeszcze za bardzo nie widać, postanowiliśmy ją zaprosić do przedszkola. W tym celu, z pomocą rodziców, którzy zaopatrzyli nas w niezbędne akcesoria, założyliśmy "parapetowe ogródki". Wysialiśmy nasionka różnych roślin – warzyw, kwiatów i ziół, wprost do pulchnej, czarnej ziemi. Podlaliśmy wszystko życiodajną wodą i tchnęliśmy w te czarne grudki nasze serce, nasze chęci, nasze pragnienie zielonej, ciepłej wiosny. Może jak zobaczy zieleń na parapecie, to szybciej się obudzi i szybciej do nas zawita!

A TO CIEKAWE......

A to niespodzianka , 20.11.2017 r. nasza Pani Ala weszła do sali z wielkim i ciężkim pakunkiem. Mądre „Króliki” od razu wiedziały, że to maszyna do szycia. Dzieci były bardzo ciekawe jak działa, gdzie się włącza, gdzie naciska. Z zaciekawieniem wyciągały różne przybory z kuferka krawieckiego. Pani Ala pracuje w przedszkolu, ale krawiectwem pasjonuje się od lat i potrafi szyć różne rzeczy. Czy sprosta wymaganiom dzieci z przedszkola?
Pod czujnym okiem Pani Ali wszyscy ciężko pracowaliśmy, żeby powstał nasz misiu: rysowanie szablonu, odrysowywanie, wycinanie, szycie, wypychanie uffff, ile pracy przy tym misiu. My nie potrafimy jeszcze tak pięknie operować igłą, wiec pomogły nam nasze sprytne paluszki i udekorowały dla misia serduszka. I tak wspólnymi siłami udało się, bez Pani Ali byłoby trudno. Mamy nadzieję, że Wam się podoba, bo nam bardzo.

JAKA JEST CEBULKA? - EDUKACJA PRZYRODNICZA

14.03.2018 r. Maleństwa wspólnie z panią przygotowywały wiosenny kącik przyrodniczy. Oglądały różne cebulki: kwiatowe i warzywne. Porównywały, wskazywały podobieństwa i różnice( wygląd, przeznaczenie, wielkość). Sadziły je do wcześniej przygotowanych pojemników z ziemią i wodą. Oprócz cebulek dzieci sadziły również nasionka różnych kwiatów, by móc obserwować ich wzrost. Pojemniki z sadzonkami postawiły na oknie, podlały wodą i przyglądały się, jak pięknie wygląda wiosenny ogródek w sali.

ZABAWA POJKAMI

Po zajęciach czytelniczych 24.04.2017 r. mamusia Zosi pokazała nam jak można bawić się "pojkami", czyli  małymi piłeczkami lub balonikami obwiązanymi materiałem. Pokazała nam również żonglowanie małymi balonami wypchanymi fasolką albo kaszą, żeby były ciężkie. Sami również mogliśmy zrobić sobie "pojki", a potrzebne do tego były: obcięte rajstopy,baloniki wypełnione fasolą, wstążeczki i do przyklejenia ozdobne buźki. Każde dziecko ze swoją "pojką" ćwiczyło z panią Dorotką, która zwracała uwagę na to, aby nikt nikogo nie uderzył. Dziękujemy  za ciekawy pomysł i nową ,własnoręcznie wykonaną zabawkę.