ZABAWA POJKAMI

Po zajęciach czytelniczych 24.04.2017 r. mamusia Zosi pokazała nam jak można bawić się "pojkami", czyli  małymi piłeczkami lub balonikami obwiązanymi materiałem. Pokazała nam również żonglowanie małymi balonami wypchanymi fasolką albo kaszą, żeby były ciężkie. Sami również mogliśmy zrobić sobie "pojki", a potrzebne do tego były: obcięte rajstopy,baloniki wypełnione fasolą, wstążeczki i do przyklejenia ozdobne buźki. Każde dziecko ze swoją "pojką" ćwiczyło z panią Dorotką, która zwracała uwagę na to, aby nikt nikogo nie uderzył. Dziękujemy  za ciekawy pomysł i nową ,własnoręcznie wykonaną zabawkę.

KOLOROWE DRINKI DLA DZIECI

3.04.2017r. spotkaliśmy się z Mamusią Zuzi – Panią Kasią, która zorganizowała dla nas pokaz barmański i zapoznała ze sposobem robienia drinków dla dzieci.
Okazało się, że sami możemy zrobić drinki wykorzystując lód i napoje oraz akcesoria barmańskie: shaker i ugniatacz.
Pani Kasi pomagała Ciocia Zuzi – Pani Sylwia, która pokazała nam jak można udekorować szklankę różnymi dodatkami, np. owocami, cukrem, mieszadełkami i słomkami. W grupkach robiliśmy kolorowe drinki pobudzając przy tym różne zmysły.
Zapoznaliśmy się z określeniami „ciężki – lekki” podczas robienia TĘCZOWEGO DRINKU WARSTWOWEGO z wykorzystaniem soku malinowego (ciężkiego), soku pomarańczowego oraz niebieskiej wody bez cukru (lekka).
Były również efekty specjalne, czyli świecące szklaneczki, w których można serwować różne napoje.
Serdecznie dziękujemy Paniom: Kasi i Sylwii za czas poświęcony na kreatywną zabawę z nami, zasponsorowanie produktów na pyszne drinki, za nagrody oraz rozwijanie naszej wrażliwości zmysłowej.
Rodziców i dzieci zachęcamy do wspólnych zabaw badawczych z sokami i owocami oraz do robienia sobie nawzajem miłych, kolorowych niespodzianek.

CO Z TEGO WYROśNIE - ZABAWY BADAWCZE KRÓLIKÓW

10.04.2017r. wykorzystując obecność pani Agnieszki, mamy Jasia, Króliki zabrały się do wiosennych eksperymentów. Wszyscy dorośli coś tam kopią, coś tam sadzą, coś tam "grzebią" w swoich ogródkach, więc i my postanowiliśmy założyć zieloną hodowlę. Do miseczek włożyliśmy watkę, choć wiemy, że roślinom do życia potrzebna jest ziemia. Ale jak eksperyment, to eksperyment! Watkę podlaliśmy niewielką ilością wody. Potem był czas na oglądanie, dotykanie i próbowanie nasion, które już po chwili wylądowały na białej pierzynce z waty. Teraz tylko dużo światła i ....  cierpliwości, a potem zobaczymy, co z tego wyrośnie.

ZABAWY BADAWCZE Z KOLORAMI U KUBUSIÓW PUCHATKÓW

24.03.2017r. piosenką pt: „Tęcza nad łąką” przywitaliśmy Panią Iwonę, która przybyła do nas, żeby ratować Białą Krainę.
Mamusia Antosia zapoznała nas z barwami podstawowymi oraz pokazała nam, jak je wymieszać, aby otrzymać określony kolor pochodny.
Podczas zabaw z kolorowymi szarfami, klockami i krążkami uczyliśmy się odpowiednio reagować na określone sygnały i wykonywać trudne zadania. Rozwiązaliśmy również kolorowe zagadki i mówiliśmy, co nam się kojarzy z danym kolorem.
Zdobytą wiedzę na temat kolorów mogliśmy wykorzystać w praktyce podczas malowania prac plastycznych pt: „Tęcza”.
Bardzo dziękujemy Pani Iwonie za to, że bardzo ciekawie opowiedziała nam o istnieniu kolorów podstawowych (żółty, czerwony, niebieski) i pochodnych (pomarańczowy, zielony, fioletowy) oraz wyjaśniła nam zasady mieszania barw. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie pomocy do zajęć oraz za wspólną zabawę.
Tęcza nad łąką
Ogromna chmura zakryła słońce,
Lecą na ziemię deszczu kropelki,
Mokną biedronki, mokną zające,
Małym ślimakom mokną muszelki.

Tęcza, tęcza! Jaka ładna!
Błyszczy w górze kolorami!
Weźmy wszyscy się za ręce
Namalujmy tęczę sami!