JAKA JEST CEBULKA? - EDUKACJA PRZYRODNICZA

14.03.2018 r. Maleństwa wspólnie z panią przygotowywały wiosenny kącik przyrodniczy. Oglądały różne cebulki: kwiatowe i warzywne. Porównywały, wskazywały podobieństwa i różnice( wygląd, przeznaczenie, wielkość). Sadziły je do wcześniej przygotowanych pojemników z ziemią i wodą. Oprócz cebulek dzieci sadziły również nasionka różnych kwiatów, by móc obserwować ich wzrost. Pojemniki z sadzonkami postawiły na oknie, podlały wodą i przyglądały się, jak pięknie wygląda wiosenny ogródek w sali.

ZABAWA POJKAMI

Po zajęciach czytelniczych 24.04.2017 r. mamusia Zosi pokazała nam jak można bawić się "pojkami", czyli  małymi piłeczkami lub balonikami obwiązanymi materiałem. Pokazała nam również żonglowanie małymi balonami wypchanymi fasolką albo kaszą, żeby były ciężkie. Sami również mogliśmy zrobić sobie "pojki", a potrzebne do tego były: obcięte rajstopy,baloniki wypełnione fasolą, wstążeczki i do przyklejenia ozdobne buźki. Każde dziecko ze swoją "pojką" ćwiczyło z panią Dorotką, która zwracała uwagę na to, aby nikt nikogo nie uderzył. Dziękujemy  za ciekawy pomysł i nową ,własnoręcznie wykonaną zabawkę.

A TO CIEKAWE......

A to niespodzianka , 20.11.2017 r. nasza Pani Ala weszła do sali z wielkim i ciężkim pakunkiem. Mądre „Króliki” od razu wiedziały, że to maszyna do szycia. Dzieci były bardzo ciekawe jak działa, gdzie się włącza, gdzie naciska. Z zaciekawieniem wyciągały różne przybory z kuferka krawieckiego. Pani Ala pracuje w przedszkolu, ale krawiectwem pasjonuje się od lat i potrafi szyć różne rzeczy. Czy sprosta wymaganiom dzieci z przedszkola?
Pod czujnym okiem Pani Ali wszyscy ciężko pracowaliśmy, żeby powstał nasz misiu: rysowanie szablonu, odrysowywanie, wycinanie, szycie, wypychanie uffff, ile pracy przy tym misiu. My nie potrafimy jeszcze tak pięknie operować igłą, wiec pomogły nam nasze sprytne paluszki i udekorowały dla misia serduszka. I tak wspólnymi siłami udało się, bez Pani Ali byłoby trudno. Mamy nadzieję, że Wam się podoba, bo nam bardzo.

CO Z TEGO WYROśNIE - ZABAWY BADAWCZE KRÓLIKÓW

10.04.2017r. wykorzystując obecność pani Agnieszki, mamy Jasia, Króliki zabrały się do wiosennych eksperymentów. Wszyscy dorośli coś tam kopią, coś tam sadzą, coś tam "grzebią" w swoich ogródkach, więc i my postanowiliśmy założyć zieloną hodowlę. Do miseczek włożyliśmy watkę, choć wiemy, że roślinom do życia potrzebna jest ziemia. Ale jak eksperyment, to eksperyment! Watkę podlaliśmy niewielką ilością wody. Potem był czas na oglądanie, dotykanie i próbowanie nasion, które już po chwili wylądowały na białej pierzynce z waty. Teraz tylko dużo światła i ....  cierpliwości, a potem zobaczymy, co z tego wyrośnie.