Króliki hodują kryształki soli

06.03.- Dzieci wykonywały doświadczenie pozwalające zrozumieć, jak powstaje sól. Badały jej właściwości oraz rozpuszczalność w wodzie. Do wody w słoikach dzieci dodawały sól i mieszały. W pewnym momencie sól już nie chciała się rozpuszczać (powstał roztwór nasycony). Dzieci do patyczków przywiązały nitki, potem patyczki położyły na słoikach tak, aby nitki dotykały dna słoików. Słoiki odstawiliśmy na ciepłe miejsce. Pozostało tylko obserwować co się stanie.

Woda i kolory

07.02. - Króliczki sprawdzały, co takiego stanie się z kolorowymi cukierkami, gdy wlejemy do nich trochę wody. i Proszę, mamy tęczę w środku zimy. a to ciekawe...

Eksperymenty z buzującą lawą

Dzień dobry drodzy rodzice! Mimo panującej śnieżycy za oknami w naszej sali dzieją się czary! Maleństwa eksperymentowały dziś z buzującą lawą! Powstały wspaniałe wulkany! Sami zobaczcie..

PRODUKCJA SZTUCZNEGO ŚNIEGU

Pani Kasia, mama Leosia, przygotowała dla Królików ciekawe zajęcia /21.11.2019/ z użyciem magicznego proszku. Mogliśmy obserwować, jak z garstki kolorowego pyłu, w połączeniu z niewielką ilością wody, powstaje substancja do złudzenia przypominająca konsystencją oraz wyglądem prawdziwy śnieg. Przy okazji poznaliśmy znaczenie słowa "higroskopijny" i dowiedzieliśmy się,, gdzie ma
zastosowanie magiczny proszek pani Kasi.