SPOTKANIE W BUKOWCU – FINAŁ KONKURSU "CZYSTE KARKONOSZE"

Po raz kolejny 6.06.2018r. mogliśmy gościć na terenie pałacu Bukowiec, gdzie ma swoją siedzibę Związek Gmin Karkonoskich. Jury konkursowe, w ramach realizowanego programu "Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich – Czyste Karkonosze", wyłoniło laureatów XXV edycji konkursu pt."Czyste Karkonosze – Środowisko naturalne, w którym pragnę żyć".
Do finału zakwalifikowane zostały prace nastepujących dzieci z naszego przedszkola:
Grupa I – Leo Boewerdt, Jaś Borkowski, Łukasz Olas, Dominik Drozdek,
Grupa II – Szczepan Linke, Martynka Tańska,
Grupa III – Maja Zielińska, Aldonka Gondek, Zuzia Boewerdt, Amelka Graf, Julian Trojanowski,
Grupa IV – Olgierd Fidor, Hania Gadawska, Maja Kirylczuk, Witold Pyrek, Lena Kałafut
W środę wszystkie wymienione dzieci pojechały do Pałacu w Bukowcu, gdzie czekało na nie jak zwykle mnóstwo atrakcji. W trakcie finału uczestniczyły w różnych grach i zabawach oraz w uroczystym posadzeniu drzew w ramach akcji "Sto drzew na stulecie niepodległości". Mogły posłuchać występu zespołu wokalnego. Brały udział w konkursie "Malowanie na szkle" oraz w Parkowym Letnim Biegu Piastów. Natomiast wszystkie osoby, które miały przygotowany strój, wzięły udział w konkursie na "Najbardziej pomysłowe przebranie o charakterze ekologicznym".
Zabawa była super, a zakończyło ją wyłonienie finalistów konkursu. Wśród nich znalazła się na I miejscu Maja Zielińska oraz wyróżnienie Leo Bowerdt którym serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS POETYCKI

12 maja już po raz ósmy na terenie Przedszkola nr 2 na Osiedlu Huty zorganizowany został Festyn Hutniczy, gdzie został rozstrzygnięty rodzinny konkurs poetycki na temat tradycji hutniczych w naszym mieście. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni poziomem samodzielnie napisanych i wyrecytowanych wierszy. Każdy został wyróżniony dyplomem za najpiękniejszy wiersz. Radni naszego miasta ufundowali wszystkim uczestnikom albumy o Szklarskiej Porębie. Pan Tomasz Gondek nagrodził zwycięzców przepięknymi wisiorkami, a Państwo Małgorzata i Henryk Łubkowscy wręczyli na szczęście szklane słoniki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w konkursie poetyckim, za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do występu. GRATULUJEMY!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "CUDACZEK – DZIWACZEK"

W dniu 5 czerwca na posiedzeniu komisji konkursowej MDK w Jeleniej Górze wyłoniono, spośród 73 nadesłanych prac, zwycięzców powiatowego konkursu plastycznego pt. "Cudaczek – Dziwaczek".
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych dzieci znaleźli się:
Grupa I – Sonia Kozakiewicz, Karol Żurko, Kostek Żwirko
Grupa II – Jaś Ciszewicz
Grupa III – Emilka Buchla i Michał Baca
Grupa IV – Lena Duk oraz Daniel Purzyński
Wszystkim bijemy gorące brawa!!!

MÓJ WYMARZONY OGRÓD – POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNYM

18.05.2018    Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze zaprosił dzieci 6-letnie do stworzenia projektu wyjątkowego ogrodu, w którym chcielibyśmy odpoczywać, obserwować przyrodę, czy też bawić się. Mógł to być wymarzony ogród, tajemniczy ogród, ogród przeszłości, bądź ogród przyszłości.
W wyniku działań twórczych "Tygryski" były autorami ogrodów wyjątkowych, niespotykanych, jedynych w swoim rodzaju, jakich jeszcze nikt nie stworzył – pełnych kolorów, zapachów, ptaków i motyli.
Do konkursu zgłoszono prace dzieci:
Hania Gadawska, Julia Głodek, Lena Duk, Lena Kałafut, Maja Kirylczuk, Olga Pyrek,
Zuzia Siudak, Borys Piotrowski, Jan Swoboda, Olgierd Fidor, Wituś Pyrek
Twórcom kolorowych projektów życzymy powodzenia!